Tuesday, 8 January 2013

Apie Postcrossing.com

Jau rašiau anksčiau, kad užsiregistravau Postcrossing.com. Tuoj tuoj, bus 5 mėn. Iš pradžių su nekantrumu siuntinėjau po 1ą atvirlaiškį, kad tik pati jų greičiau ir daugiau gaučiau, ir prieš Kalėdas atvėsau. Mat ilgiausiai laiškeliai keliauja į giliąją Rusiją. O kadangi atvirlaiškių siuntimo kiekis yra ribotas, tai sėdžiu ir laukiu, kol visi pasieks adresatus. Kantrumu aš nepasižymiu, o dar Eiprilė, kuri vis lėkdavo prie durų atnešt man laiškelių pastaruoju metu nuobodžiauja, tai užregistravau ir ją.
Labiausiai žinoma mane domina pašto ženklai. Anksčiau aš žiūrėdavau į markučių rinkėjus, kaip nuobodžiausius, neįdomiausius pencininkus (dažnai juk kolekcionieriai pagyvenę), o dabar pačiai patinka, ir neduok die kas pasakytų, jog tai nesamonė! Aš kolekcionuot jų nežadu, bet, kad kai kurie jų gražesni ir įdomesni už pačius atvirlaiškius - tikrai nemeluoju.
Dar labai įdomu - raštas. Gražus - negražus, vienus žiūriu ir stebiuos, kitus kone šifruotis reikia. Pati irgi, vienus kone dailyraščiu rašau, kitus pakeverzoju, priklauso nuo nuotaikos. Idomiausia dalis žinoma yra gavimas ir siuntimas. Kolkas. Įtariu, gavus tokį pat atvirlaiškį aš greit prarasiu motyvaciją, todėl kas mėnesį įrašau vis kitokį pageidavimą, ištrinu nebe pageidavimą.
Mano baba turėjo atvirlaiškių pilną stalčių. Aš, jai nematant ant jų pripiešdavau, mokiaus rašyt, ir labiausiai dievindavau tuos, kur šone, apačioj būdavo taškeliai indeksams - juos junginėdavau. Mama irgi savo gautų neišmesdavo, jų likimas panašus, jau rašiau apie tai.
Savo gaunamus atvirlaiškius aš registruoju, nufotkinu, ir keliu į svetainę. Kai kuriuos gražesnius fotkinu ir prieš išsiūsdama, gaila juk, jei kažkas juos gavęs taip ir neparodys niekam ;)
Aš noriu parodyt pašto ženklus. Per daug gražūs, kad liktų nepamatyti.
O čia keletas mano siuntimui:

kalėdiniai netyčia čia papuolė ;)

p.s. siuntimas iš Anglijos į atvirą pasaulį - 87 pensai. Kai kuriuose pašto skyriuose bando įtikinti, jog 87 į Europą, visur kitur £ 1.28. Nors ištiesų brangesnę markutę reiktų klijuot tik tuo atveju, jei atvirlaiškis sveria virš 40g. Daugelis atvirlaiškių tekainuoja simbolinius 25 pensus, ko pasekoje visas malonumas atseina svarą su trupinėliu. Man visa tai, pats pigiausias pomėgis.

Muah xx

2 comments:

 1. I am Stephen Lee Wing Hong. You hold many great stamps. I like the London Underground one. Wish you can collect more special stamps from Britain and other contries.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hey Stephen, I'm glad you like it. Using postcrossing.com in half year you'ld have the same amount of stamps, I promise. You just need to be active.
   I'll send you London underground ones, I've got a few spare.
   Cheers xx

   Delete