Thursday, 2 August 2012

Žiūri pro langą ir galvoji

Praeitą savaitę George išvežė savartynan gal 10 maišų, dar kovą prikrautų nugenėtais krūmais, kelmais, pjauta žole. Vėliau savo tėvams guodėsi, kiek daug padarė ir kad nusipelno sėdėt ant sofos su alaus buteliu likusią dienos dalį. Pasigyriau ir savo tėvui, kad pagaliau prikalbėjau 'iš namų išnešt bent šiukšles', nustebo tėvukas - 'tik dabar išvežė? Nu ir n*£%& tau su tokiu vyru. O tai koridorių tvarkyt ar pradėjo?' - 'ne' - 'pi*£^ec' <...> keičiasi tėtukas, keičiasi.. Bent jau supratingesnis darosi. Kažkada jo darbelių irgi tekdavo palaukti (ne tiek ilgai žinoma), o dabar jis tvarkosi kaip vyresnėliams ir pridera. Paprašytas viską padaro. Ir George tėvas paprašytas puola daryt, nors pasak jo žmonos, namie irgi kaulyk nekaulijęs, padarys kažką tik tada, kai pats užkliuvęs virs. Bet apie tvarką aš kadanors vėliau išsiliesiu. Kai susitvarkysiu pati.
Apie vaizdą pro langus šykart. Ir tai, kas galvoj, ir kas ant liežuvui pro juos žiūrint. Mano langus.

virtuvės
miegamojo
Eiprilės kambario
svetainės gale

svetainės kitam gale
Gyvenu labai šviesiuose namuose. Langai nėra nuo lubų lig grindų, bet dideli, platūs ir reikiamoje vietoje.
Kol neturėjau jokių užuolaidų ir prieidavau pasigrožėt vaizdu tolumoj, kai kurie kaimynai demonstratyviai užsitraukdavo savo svetainių ar virtuvių užuolaidas, taip tarsi leisdami suprast, jog jei patys būtų mano vietoje, žiūrėtų tik į svetimus langus, nors, tiesą sakant pro mano langus žiūrint, rodos niekur kitur ir neturėtum dairytis. Vieno namo kaimynai iš eilės yra: ex policininkas, gydytoja, ex boksininkas, dabar labai garsus vietos treneris, užtai likimo neerzindama, užsikabinau šiokias tokias dienines užuolaidas, o apie fotografavimą pro langą beveik pamiršau, nes kažkada norėjau nufotografuot žuvėdras puolančias prie maisto ant 'birdfeeders' stogo, tai kaimynė su visa likusia šeima kokias 15 min. rūkė nesustodami, bei žiūrėdami į mane sukiojo pirštą ties smilkiniu. Juk nė vienas nežinom kokie kitų užmojai kažką darant, net jei tai tik iš idėjos.
Mano mėgstamiausias langas yra Eiprilės kambary, nes pro jį atsiveria nuostabus vaizdas vienoj pusėj su kalvom, pievom ir golfo aikštynais. Būtent tas vaizdas man namus ir pardavė, nes labai priminė vaizdą pro langą paskutiniuose namuose pietų Velse. Tai, kad daugumai anglų yra būtinas 'privacy' kieme nesigilinsiu,bet man, prisižiūrėjusiai filmų apie zombius ir visokius plėšikus, būt apsuptai kaimynų langų labai jauku, jaučiuos tarsi apsaugota, pagalvoju, jei jau koks zombis lys į namus ieškot smegenų, tai gal pirmiau apsilankys pas kaimynus, ne taip skaudėtų būt auka jau po jų.
Aš dievinu žmones, kurie ne tik klauso bet dar ir girdi. Prie kai kurių pati įjungiu tą 'girdėti' mygtuką, nes man arba svarbu, arba įdomu kodėl, ką ir kam jie daro savo gyvenimuose. Ypač, jei tų žmonių gyvenimai kokiu nors būdu susiję su manuoju.
Su Eiprile dažniausiai pro langus žiūrim, vos nubudus atitraukiu užuolaidas, suskaičiuojam ant stogų bei kaminų žuvėdras, pastuksim, paterlioja stiklus (jei spėja užlyst už užuolaidų), palaukiam pravažiuojančio autobuso, pamojuoja. Po to keliauja į mūsų miegamąjį, užsilipa ant staliuko, persimeta užuolaidas ir šneka, mojuoja, spygauja 'birdfeeder'ei' bei likusiems paukščiams. Labai daug ji tikiuos negalvoja, mato 'birdies', pasako ik-ik vietoj čikčirik ir tiek.
Aš ir matau ir prigalvoju daug. Ir kad kaimynė gėles nuo palangės nurinko, ir kad mūsų krūmai baisūs, ir piktžolės jau kaip medžiai, ir kažin ką čia anie kaimynai stato, maž pastogę įrenginėja, o štai ten 9 ryto jau 4 golfo žaidėjai dieną pradėję, birdfeeder'ė su pudeliukais va į laukus išeina, kartu ir jos identiška dvynė sesuo su savo tokiu pat pudeliuku. Viena jų turi identiškas dvynes, ir kasdien visi vis į skirtingą kiemą eina, ir kaip faina, gyvena viena šalia kitos, per langą/tvorą susišneka. Viena dirba, kita ne - kažin, kuri yra kuri?
G. pažiūrėjęs pro langą (priklauso pro kurį žiūri) sako - 'nesveika kaimynė, šeria parazitus, ir po to iškart juo nubaido, arba tie kumeliai spardydami kamuolį tvoras tuoj nuvers' o pagalvoja - 'tikiuos kiemo tvarkyt nepaprašys'.
A. -'ko kiemo nesusitvarkai', o pagalvoja 'būtų mano, tai aš viską staigiai apsitverčiau, kiemą sulyginčiau, šiltnamiuką va ten, koncervatoriją va čia, ir dar gerą grindinį, tik pinigų turėk'..
D. -'kaip arti kaimynai, bei nesaugus kiemas' o pagalvoja 'jėzau koks bardakas, būtų čia K. viską sutvarkytų, apsodintų, prieš kaimynus nebūtų gėda'.
E. - 'kuris kaimynas boksininkas? Mes irgi turim kaimyną...' o pagalvoja 'per daug už tokį mokėjo, jokio privatumo, kol viską sutvarkys'
C. -'oj kokia įdomi pjaustymo lentelė kaimynę, čia rusė? Daktarė?<...> Ten užuolaidos kaip pas mano mamą buvo, pirko <...> ir jūsų rožės gražios, ir pas policinką jų daug mhmm, o kiek čia kotedžų, <...>' o pagalvoja 'susitvarkys ateity, viskas bus gerai, Jude vargšė už poros savaičių atvažiuos gyvent, kur reiks sudėt dėžes, ką valgysim? Jau tuoj pietūs, kaip čia užsiminus apie <...>'
J. -'koks linksmas kiemas, piknikus kasdien vis kitam lygyje daryčiau, kaip džiaugiuos' o pagalvoja 'visai ne mano skonio, tokio nesirinkčiau, nei draugams parodyt nei pačiam džiaugtis, galėjo dar paieškot kažko gražesnio'
N. -'o, ten golfą žaidžia, yra privažiavimas?' o pagalvoja 'jei bėgčiau, kažin kiek laiko užtrukčiau, gal geriau dviračiu'
K. - 'visai nieko, tik tie kaimynu langai prieš nosį, užuolaidas nusipirk' o pagalvoja, ech, neišgirstu, nes tuo metu pati pagalvoju, jog žinau seniai, kad užuolaidų reikia, tik neišsirenku kokių noriu.
Iš kur tokios galios?
Ogi su tais žmonėm praleista tiek daug laiko klausant ką jie sako apie kitus žmones.. O būna ir taip, jog sekančią minutę pasakydami porą sakinių išsako ir ką galvojo. Žinoma, jei prieš tai nepadarė reikšmingos pauzės. Nes jos metu jau galybė kitokių minčių galvoje pasislepia.

muah xx

No comments:

Post a Comment